Opracowanie

Opieka merytoryczna

ks. kan. P. Superlak

jesteśmy już na twiterze - kliknij, aby przejść do Twittera

odbudowa wież kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza - kliknij ...

kliknij, aby przeczytać treść ogłoszenia dla fotoreporterów

NIEDZIELA PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019 r.
    kościół
    1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschal­nego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszyst­kie wydarzenia rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Ostatnie Gorzkie Żale z kaza­niem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00.
    2. Spowiedź św.: poniedziałek, wtorek, środa w g. 6:30-7:00; 8:30-9:30 oraz 17:30 – 18:30.
    3. W Wielki Czwartek nie odprawiamy Mszy św. przed południem. Święte Triduum Paschal­ne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować Bogu za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo (każdy kapłan świętuje rcznicę swoich święceń kapłańskich). Po zakończonej liturgii pozostawimy Najświętszy Sakrament w ołtarzu adoracji - „ciemnicy”. Adoracja potrwa do godz. 22:00. Spowiedź św. w godz.:8:30-10:00 i 20:30-22:00.
    4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Adoracje wznowimy o godz. 8:00 i trwać będzie do 23:00. Zapraszamy o godz. 9:00 na jutrznię – poranną modlitwę Kościoła. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 15:00. Zapraszamy do udziału w liturgii Męki Pań­skiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Gro­bu Bożego. W Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Spowiedź św. w godz.:8:30-10:00; 16:00-17:00 i 20:30-23:00.
    5. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni w godz. 8:00 – 21:00 do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Euchary­stycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszamy o godz. 9:00 na jutrznię – po­ranną modlitwę Kościoła. Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławić od godz. 10:00 do godz. 14:30 co pół godziny. Podczas święcenia pokarmów będą zbierane ofiary na placu kościelnym, przeznaczone na świąteczny wystrój kościoła. Spowiedź św. w sobotę godz.:10:00-14:00 oraz 19:00-20:00.
    6. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 21:00 rozpoczniemy najważniejszą li­turgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej połączonej z procesją. Będziemy cele­brować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem.
    7. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6:30 z procesją. Pozosta­łe Msze św, jak i Poniedziałek Wielkanocny – wg porządku niedzielnego. Radosnym śpie­wem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Ofiary zbierane na tacę w II dzień świąt przeznaczone są na KUL i WTUS.
    8. Caritas kontynuuje akcję pomocową. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć wielkanoc­ne chlebki miłości w cenie 3 zł. Od jutra będziemy mogli podzielić się święconką z najuboższymi czy najbardziej potrzebującymi mieszkańcami naszej parafii – w Wielkim Tygodniu można składać do kosza przy bocznym ołtarzu dar serca z artykułów spożyw­czych – by nikt nie odczuł głodu w czasie świąt.
    9. Za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na utrzymanie kościoła i parafii mówimy Bóg zapłać wszystkim Parafianom jak i Gościom. Pamiętamy, że dzisiaj taca przeznaczona jest na re­mont domu parafialnego.
    10. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziec­ka Bożego.
    11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej rodzinie parafialnej śp. Helenę GŁOWIŃSKĄ przeżyła 91 lat ….

ks. kan. Piotr Superlak proboszcz

Ogłoszenia kurii:

klikniń a przeczytasz treść ogłoszeń

Wirtualny spacer po parafii

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pw. NMP Gwiazdy Morza,
ul. Piastowska 11,
72-600 Świnoujście.

tel.(91)321-37-69

Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 19:30 (lipiec, sierpień)
Dni powszednie: