Opracowanie

Opieka merytoryczna

ks. kan. P. Superlak

jesteśmy już na twiterze - kliknij, aby przejść do Twittera

odbudowa wież kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza - kliknij ...

kliknij, aby przeczytać treść ogłoszenia dla fotoreporterów

XXVIII NIEDZIELA 14 października 2018 r.
    kościół
    1. Gromadzimy się dzisiaj w tej świątyni, aby obchodzić rocznicę jej poświęcenia. W modlitwie wyrażamy Bogu wdzięczność za tych wszystkich, którzy ten kościół wznosili i wciąż o niego się troszczą. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam, pośród naszych codziennych zajęć, by każdy dom, który budujemy, był na chwałę Boga i ku pożytkowi bliźnich. W tych intencjach modlimy się w czasie na­bożeństw różańcowych codziennie o godz. 17:15, które zakończymy w środę.
    2. We czwartek - 1 listopada będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świę­tych. W tym dniu będziemy sprawować Eucharystię o godz. 7:00; 8:30, 10:00; 11:30 i 18:00. O godz. 11:00 i 14:00 będą odprawione Msze św. przy kaplicy na cmentarzu komunalnym. Po Mszy św. o godz. 14:00 procesja żałobna podczas której będziemy modlić się za zmarłych: kapłanów, budowniczych kościołów, parafian, naszych krewnych, a także zmarłych mieszkańców miasta.
    3. Duszpasterze miasta w każdą niedzielę listopada zapraszają na modlitwę o godz. 15:00 w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu oraz spoczywających na cmentarzu komunalnym. Modlitwę rozpoczynamy przed kaplicą cmentarną.
    4. W piątek - 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia od wielu lat przeżywamy modlitwę za tych, którzy nie powrócili z wachty na morzach i oceanach. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Henryk Wejman, o godz. 19:20 wyruszymy z promenady koło Gryfa i przejdziemy na plażę na Miejskie Zaduszki Morskie. W kościele modlitwa za naszych zmarłych w wypominkach trwać będzie od 2 do 30 listopada, od niedzieli do piątku o godz. 17:45, a w soboty o godz. 8:45. Karty wypominkowe wyłożone są przy ołtarzu NSPJ.
    5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modli­twę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie do­czesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwę Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
    6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: we czwartek na cmentarzu poza modlitwą za zmarłych, pomodlimy się za zmar­łych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przy­gotowywali i udzielali sakramentów; w piątek Dzień Zaduszny odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramen­talną po godz. 9:00 – spowiedź pierwszopiątkowa i adoracja Najświętszego Sakra­mentu od godz. 17:00, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:30; w sobotę modlitwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – godz. 8:30 Godzinki, po Mszy św. o godz. 9:00 różaniec i następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 12:00.
    7. Bóg zapłać za dar serca ofiarodawcom wśród Parafian jak i Gości za ofiary składane na tacę i do skarbonek, a przeznaczone na potrzeby kościoła i parafii. W ubiegłą niedzielę na potrzeby misji Kościoła zebraliśmy 720 zł.
    8. Przekazujemy najlepsze życzenia Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny – życząc Bożych darów, Bożego błogosławień­stwa, zdrowia, mądrości, świętości i miłości.

ks. kan. Piotr Superlak proboszcz

Ogłoszenia kurii:

klikniń a przeczytasz treść ogłoszeń

Wirtualny spacer po parafii

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pw. NMP Gwiazdy Morza,
ul. Piastowska 11,
72-600 Świnoujście.

tel.(91)321-37-69

Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 19:30 (lipiec, sierpień)
Dni powszednie:
7:00, 9:00. 18:00