Opracowanie

Opieka merytoryczna

ks. kan. P. Superlak

jesteśmy już na twiterze - kliknij, aby przejść do Twittera

odbudowa wież kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza - kliknij ...

kliknij, aby przeczytać treść ogłoszenia dla fotoreporterów

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.
    kościół
    1. Liturgia prowadzi nas pod Cezareę Filipową, gdzie Jezus stawia uczniom fundamentalne pytanie A wy za kogo mnie uważacie? Każdy z nas jest wezwany do osobistej odpowiedzi na to pytanie, pokazując życiem, kim jest dla mnie Chrystus, a my dla Chrystusa.
    2. Dzisiaj w pierwszą wakacyjną niedzielę, w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela wieczorem o godz. 20:00 nad brzegiem morskim przy bazie ra­towników OSIR-u odbędzie się Msza św. z błogosławieństwem wody do rekreacji i kąpieli. Zapraszamy na modlitwę Parafian, Mieszkańców oraz Gości w intencji dobrego i bezpiecznego korzystania z darów zasobów morskich oraz zdrowego wypoczynku wakacyjnego pod przewodnictwem Ks. Abpa. A. Dzięgi.
    3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa dzisiaj godz. 17:30, od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, a w sobotę o godz. 9:30, a przyszłą niedzielę na ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
    4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa w środę, we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18:00, w sobotę Godzinki ku czci NMP o godz. 8:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    5. W sobotę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7:00 i 9:00 w intencji Kościoła Świętego i papieża Franciszka. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza, który odprawi Mszę św. o godz. 9:00.
    6. Składamy najlepsze życzenia Jubilatom oraz Solenizantom. Życzymy każdemu wśród Parafian i Gości Bożego błogosławieństwa, mocy Ducha Świętego, radości, miłości i pomyślności życia.
    7. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop pedofilii, włącza się w akcję zbierania podpisów przez świeckich, w szczególności rodziców chroniąc młode pokolenie przed rewolucją seksualną, promowaną przez niektórych polityków samorządo­wych. Trzeba walczyć o zasady moralne od najmłodszych lat życia. Podpisy pod deklaracją walki z pedofilią można składać dzisiaj na placu kościelnym udzielając poparcia społecznego. Do wpisania się potrzebny jest nr pesel.
    8. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe Parafianom i Gościom, życząc każdemu z osobna Bożej miłości, zdrowia i radości życia.
    9. Bóg zapłać za dar serca mówimy wszystkim ofiarodawcom wśród Parafian jak i Gości za ofiary składane na tacę, a przeznaczone na potrzeby kościoła i parafii. Dzisiaj dziękujemy w sposób szczególny wszystkim wspierającym fundusz Carita­su wspomagający kolenie letnie dla dzieci. Ofiarę można złożyć na placu kościel­nym.
    10. Od pierwszej niedzieli lipca tj. 7 lipca br. (w okresie wakacji lipiec-sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki w godz. 9:30-10:30 oraz środy w godz. 16:30 – 17:30. Natomiast porządek Mszy św. w dni powszednie zostaje bez zmian. Porządek Mszy św. niedzielnych w okresie wakacji. pozostaje bez zmian z dodatkową Mszą św. o godz. 19:30.
    11. Informujemy, że w dniach od 21 do 23 czerwca odbydwają się w Szcze­cinie spotkania z Panią Myrną Nazzour, mistyczką z Syrii. Jej dom w Da­maszku stał się miejscem modlitwy, w którym ludzie cudownie odzyskują zdrowie. Bóg obdarzył ją „olejem błogosławieństwa”, stygmatami i proro­czymi wizjami. Myrna doświadczyła wielu objawień, z których wybija się przesłanie o wielkiej potrzebie jedności wśród chrześcijan, wartości rodziny i miłości, która jest większa niż zło. Spotka nia z Panią Myrną odbędzie się w naszej parafii w najbliższy poniedziałek 24.06.br. o godz. 18:00. Zapra­szamy do udziału w spotkaniach i prosimy o przekazanie i poinformowanie innych.

ks. kan. Piotr Superlak proboszcz

Ogłoszenia kurii:

klikniń a przeczytasz treść ogłoszeń

Wirtualny spacer po parafii

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pw. NMP Gwiazdy Morza,
ul. Piastowska 11,
72-600 Świnoujście.

tel.(91)321-37-69

Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, 19:30 (lipiec, sierpień)
Dni powszednie:
7:00, 9:00. 18:00